Do darmowej dostawy brakuje: 199.00 zł
Minimalne zamówienie: 20 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Dezynfekcja w lokalach gastronomicznych

Higieniczne, schludne warunki w lokalu gastronomicznym wpływają na jego wizerunek i sprawiają, że goście spędzają w nim czas z przyjemnością. Regularne czyszczenie i dezynfekcja – zarówno naczyń czy akcesoriów, jak również powierzchni – to w restauracjach i innych lokalach podstawa.

czytaj całość »
Dziecięcy pacjent u stomatologa

Wizyta w gabinecie stomatologicznym często wywołuje u dzieci lęk. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat zachęcać je do odwiedzania dentysty i pomagać zapanować nad stresem związanym z leczeniem. W jaki sposób podejść do młodego pacjenta i zamienić jego strach w odwagę?

czytaj całość »
Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

 

Wiosną i latem każdego roku widzimy większą sprzedaż artykułów do wybielania zębów oraz mamy więcej zapytań jak sprawić, aby nasz uśmiech był biały przez dłuższy czas.

Coraz częściej wśród pytań o produkty do wybielania zębów, pojawiają się pytania o to, co jeść w trakcie i po zabiegu wybielania zębów. Biała dieta, tak potocznie mówimy na sposób odżywiania w trakcie oraz po zabiegu wybielania zębów. Jest to bardzo ważny etap w drodze do uzyskania bielszego uśmiechu. 

czytaj całość »
Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

Regularna dezynfekcja w salonie kosmetycznym to podstawa, jeżeli zależy nam na zachowaniu sterylnych i bezpiecznych warunków. Dlaczego jeszcze ma ona takie znaczenie i jakie preparaty uczynią ją naprawdę skuteczną?

 

czytaj całość »
Procedury dezynfekcyjne w gabinecie kosmetycznym i gabinecie tatuażu.

Procedury i instrukcje

GABINET KOSMETYCZNY i GABINET TATUAŻU

W każdym gabinecie powinny znajdować się procedury i instrukcje odnośnie zachowania czystości i dezynfekcji. Jest to bardzo ważny element w miejscach użyteczności publicznej.

Przestrzeganie wszystkich zasad higieny uchroni pracowników i klientów przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Bardzo ważne jest stosowanie wszystkich procedur, aby zachować bezpieczeństwo i higienę pracy i zapewnić komfort zabiegu dla klientów.

Pobierz plik PDF z zestawem procedur do gabinetu kosmetycznego i tatuażu.

Sprawdź także inne procedury przygotowane przez naszych profesjonalistów:  Zestaw procedur w gabinecie

 zestaw procedur postępowania w placówce medycznej 2021

czytaj całość »
Materiały jednorazowe w gabinecie

MATERIAŁY JEDNORAZOWE W GABINECIE.

W każdym gabinecie stomatologicznym, medycznym, medycyny estetycznej w codziennej pracy zużywa się bardzo dużo materiałów jednorazowego użytku, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo lekarzy oraz pacjentów.

Są to produkty, takie jak: jednorazowe kombinezony, maseczki, rękawiczki, opatrunki, kompresy, nici, igły, strzykawki, jak i przyłbice, ślinociągi oraz kubki czy podkłady i ochraniacze na  fotele. Bez tych drobnych produktów medycznych nie mógłby się odbyć żaden zabieg ze względu na duże zagrożenie chorobotwórczymi wirusami i bakteriami.

czytaj całość »
Fluor w pastach do zębów dla dzieci

Fluor w pastach do zębów dla dzieci

Do szóstego roku życia dziecka, pasta do zębów nie powinna zawierać więcej niż 500 ppm fluoru. Podawanie past o dużo wyższym stężeniu fluoru może wpłynąć na wygląd zębów w postaci małych białych plamek.

Prawidłowe odżywianie szczególnie u dzieci i młodzieży może zapobiegać chorobom zębów. Generalna zasada: kwaśne pokarmy i napoje praz te zawierające cukier wpływają niekorzystnie na zęby. Mleko, chleb pełnoziarnisty i sery są odpowiednie dla zębów. Warzywa i owoce są źródłem witaminy C, która chroni m.in. przed zapaleniem dziąseł. Napojem gaszącym pragnienie powinna być woda mineralna, a nie słodkie soki czy napoje gazowane.

Wiele produktów spożywczych i napojów zawiera ukryty cukier. Jest on pożywką dla bakterii, które powodują próchnicę zębów. Bakterie wytwarzają kwasy organiczne, co prowadzi do demineralizacji szkliwa zębów. Dochodzi do znacznego obniżenia wartości pH w ślinie. Próchnica powstaje, gdy drobnoustroje bytujące w płytce nazębnej obniżają pH jamy ustnej do wartości krytycznej 5,5, powodując stopniowe uszkodzenie struktury zębów. Słodkie napoje jak np. ice tea, są wielkimi bombami kwasowymi, które nie powinny się znaleźć w butelce małego dziecka.

Rola rodziców w higienie jamy ustnej dziecka jest bardzo ważna

Dzieci, które mają zdrowe zęby mleczne mogą mieć nawet do 90% zdrowych zębów przez całe życie.

Pielęgnacja jamy ustnej i zębów od momentu urodzenia dziecka jest najważniejszym zadaniem dla rodziców, dzięki czemu zęby waszych dzieci pozostaną zdrowe i piękne.

Rodzice powinni wieczorami oczyszczać wszystkie powierzchnie zębów swoich dzieci tak długo, aż będą one zdolne do samodzielnego przeprowadzania zabiegów higienicznych w jamie ustnej. Moment ten następuje dopiero wówczas, gdy dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej potrafi płynnie pisać.

Mycie zębów należy przeprowadzać od momentu pojawienia się pierwszego ząbka. Pamiętajcie że powinniście oczyszczać dokładnie każdy ząb mleczny, zawsze przed pójściem spać. Używajcie do tego szczoteczki do zębów dla dzieci i odrobiny past, również przeznaczonej dla dzieci zawierającej maksymalnie 500 ppm fluorku.

Szczególnie łatwo można wyczyścić zęby dziecka przy zmianie pieluszek na stole do przewijania. Tutaj główka waszego dziecka utrzymywana jest stabilnie dzięki podgłówkowi. Za pomocą wolnej ręki możecie państwo delikatnie przytrzymywać rączki dziecka.

Gdy wasze dziecko leży na pleckach, panuje szczególnie swobodna atmosfera. W tej pozycji dziecko może swobodnie poruszać nóżkami, a wy pozostajecie z nim w bezpośrednim kontakcie wzrokowym. Wolną ręką możecie podtrzymywać dziecku główkę lub trzymać go za rączkę, a druga delikatnie czyścić mu ząbki. Innym pomysłem będzie posadzenie dziecka na nocniczku lub umieszczenie go a wysokim, dziecięcym stołeczku i umycie mu zębów wkrótce po zjedzonej kolacji – dzięki temu nie będzie jeszcze zbyt zmęczone i będzie mogło się skupić na tym rytuale.

czytaj całość »
Czy chusteczki dezynfekujące są skuteczne przy zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów ?

Czy chusteczki dezynfekujące są skuteczne przy zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów ?

Jaki jest najlepszy sposób odkażania powierzchni za pomocą chusteczek, aby skutecznie zdezynfekować powierzchnie i zabić zarazki?

Chusteczki do dezynfekcji Saiko - Wipes mogą być niezwykle skuteczne i wygodne w użyciu na każdej powierzchni nie tylko w gabinecie, ale również w domu, szkole, samochodzie.

Jest to bardzo wygodna metoda dezynfekcji, ponieważ możemy również takie chusteczki zabrać wszędzie  ze sobą.

czytaj całość »
Zakupy online-nasza nowa rzeczywistość.


Zakupy online nasza-nowa rzeczywistość.

Pandemia covid-19 i związane z tą sytuacją obostrzenia spowodowały, że większość zakupów robimy obecnie przez internet - w tym również zakupy potrzebne do prowadzenia gabinetu medycznego, stomatologicznego i salonów Beauty.

 


 

czytaj całość »
Jak Epidemia Covid zmieniła nasz życie…

 

Jak Epidemia Covid zmieniła nasz życie…

 

Epidemia COVID-19 bardzo zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale ma również duży wpływ  na ogólne poczucie bezpieczeństwa.

W listopadzie 2020 r. Firma Delloite na podstawię raportu „Global State of the Consumer Tracker” poinformowała , że Polska jest krajem w którym odnotowano najwyższy na świecie poziom niepokoju wywołanym pandemią. Dziś tylko 39 proc. polskich konsumentów czuje się bezpiecznie w sklepie tylko niewiele ponad 1/4 Polaków nie ma problemu z pobytem w hotelu. Jesteśmy pełni obaw przed możliwością zakażenia i to zmieniło nasze podejście jako klientów sklepów, hoteli, urzędów, banków i innych miejsc gdzie mamy styczność z wieloma osobami.Mamy coraz większe oczekiwania wobec standardów bezpieczeństwa w miejscach publicznych związanych z ochroną przed zakażeniem koronawirusem.

czytaj całość »
Wybielanie zębów- krótka historia :)

Wybielanie zębów- krótka historia :)

 

Wraz z rozkwitem stomatologii estetycznej wybielanie zębów bardzo zyskało na popularności i stało się elementem codziennej nowoczesnej praktyki stomatologicznej. 

Mamy dla Was kilka historycznych ciekawostek, jak kiedyś wybielało się zęby :)

 

 

 

czytaj całość »
LAUR KLIENTA- ODKRYCIE 2020 :)
LAUR KLIENTA- ODKRYCIE 2020 :)

LAUR KLIENTA  dla linii dezynfekcyjno-czyszczącej Saiko-med w kategorii ODKRYCIE ROKU 2020 :) Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasze preparaty Saiko-med zdobyły kolejna nagrodę :) Tym razem zostaliśmy nagrodzeni w ogólnopolskim projekcie Laur Konsumenta/ Klienta. Ta nagroda jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ zdobyliśmy ją dzięki Wam drodzy Klienci.

 

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium