Do darmowej dostawy brakuje: 299.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł
Asystentka i higienistka stomatologiczna – nieoceniona pomoc dla lekarza dentysty

Asystentka i higienistka stomatologiczna – nieoceniona pomoc dla lekarza dentysty

Mówiąc o gabinecie dentystycznym, najczęściej myślimy głównie o lekarzach stomatologach. Warto jednak pamiętać o tym, jak ważną rolę oprócz samego specjalisty odgrywają asystentki oraz higienistki stomatologiczne. Ich praca jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania gabinetu. Co różni te dwa stanowiska i dlaczego działalność asystentek oraz higienistek ma tak duże znaczenie?

czytaj całość »
Dezynfekcja narzędzi medycznych, stomatologicznych i kosmetycznych w myjkach ultradźwiękowych

Dezynfekcja narzędzi medycznych, stomatologicznych i kosmetycznych w myjkach ultradźwiękowych

Myjka ultradźwiękowa to sprzęt, który powinien znaleźć się nie tylko w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, ale również w salonach kosmetycznych czy fryzjerskich.

To jednak nie wszystko – aby mogły one usunąć z konkretnych narzędzi zanieczyszczenia i zarazki, niezbędne są odpowiednie preparaty. W tym przypadku bardzo dobrym wyborem okazują się środki dezynfekujące Saiko-Med – Saiko Drill i Saiko Sept.

czytaj całość »
Czy warto wykonywać prywatnie testy na obecność wirusów?

Obecnie w aptekach możemy znaleźć wiele szybkich testów antygenowych na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub samych przeciwciał. Umożliwiają one wstępne potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia w zaledwie kilkanaście minut – bez konieczności stania w kolejce w punkcie pobrań czy placówce medycznej. Czy warto wykonywać je prywatnie w domu lub firmie?

czytaj całość »
Maseczki na nos i usta – skuteczna ochrona w każdych warunkach

Pandemia pokazała wielu z nas, jak duże znaczenie może mieć ochrona osobista w postaci jednorazowych maseczek i rękawiczek. Celem stosowania masek ochronnych jest ochrona przed zarazkami oraz zanieczyszczeniami, przenoszonymi drogą kropelkową
i zawieszonymi w powietrzu. Po który rodzaj masek szczególnie warto sięgać?

czytaj całość »
Chusteczki do dezynfekcji – zastosowanie oraz zalety

Chusteczki do dezynfekcji to szybki i łatwy sposób na oczyszczenie najbliższego otoczenia z wirusów, bakterii oraz grzybów. Mogą być one z powodzeniem stosowane zarówno
w przypadku powierzchni czy przedmiotów, jak i do dezynfekowania skóry dłoni. Gdzie dokładnie znajdują zastosowanie chusteczki dezynfekcyjne i jakie są ich największe zalety?

czytaj całość »
Dezynfekcja na wyjazdach urlopowych

Dezynfekcja skóry, powierzchni i przedmiotów jest ważna nie tylko w gabinetach medycznych czy salonach urody, ale i podczas rozmaitych wyjazdów. Wraz z latem rozpoczął się sezon urlopowy – dlaczego w trakcie wakacyjnych wypadów warto pamiętać o dezynfekcji?

czytaj całość »
Dezynfekcja w lokalach gastronomicznych

Higieniczne, schludne warunki w lokalu gastronomicznym wpływają na jego wizerunek i sprawiają, że goście spędzają w nim czas z przyjemnością. Regularne czyszczenie i dezynfekcja – zarówno naczyń czy akcesoriów, jak również powierzchni – to w restauracjach i innych lokalach podstawa.

czytaj całość »
Dziecięcy pacjent u stomatologa

Wizyta w gabinecie stomatologicznym często wywołuje u dzieci lęk. To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat zachęcać je do odwiedzania dentysty i pomagać zapanować nad stresem związanym z leczeniem. W jaki sposób podejść do młodego pacjenta i zamienić jego strach w odwagę?

czytaj całość »
Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

 

Wiosną i latem każdego roku widzimy większą sprzedaż artykułów do wybielania zębów oraz mamy więcej zapytań jak sprawić, aby nasz uśmiech był biały przez dłuższy czas.

Coraz częściej wśród pytań o produkty do wybielania zębów, pojawiają się pytania o to, co jeść w trakcie i po zabiegu wybielania zębów. Biała dieta, tak potocznie mówimy na sposób odżywiania w trakcie oraz po zabiegu wybielania zębów. Jest to bardzo ważny etap w drodze do uzyskania bielszego uśmiechu. 

czytaj całość »
Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

Regularna dezynfekcja w salonie kosmetycznym to podstawa, jeżeli zależy nam na zachowaniu sterylnych i bezpiecznych warunków. Dlaczego jeszcze ma ona takie znaczenie i jakie preparaty uczynią ją naprawdę skuteczną?

 

czytaj całość »
Procedury dezynfekcyjne w gabinecie kosmetycznym i gabinecie tatuażu.

Procedury i instrukcje

GABINET KOSMETYCZNY i GABINET TATUAŻU

W każdym gabinecie powinny znajdować się procedury i instrukcje odnośnie zachowania czystości i dezynfekcji. Jest to bardzo ważny element w miejscach użyteczności publicznej.

Przestrzeganie wszystkich zasad higieny uchroni pracowników i klientów przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Bardzo ważne jest stosowanie wszystkich procedur, aby zachować bezpieczeństwo i higienę pracy i zapewnić komfort zabiegu dla klientów.

Pobierz plik PDF z zestawem procedur do gabinetu kosmetycznego i tatuażu.

Sprawdź także inne procedury przygotowane przez naszych profesjonalistów:  Zestaw procedur w gabinecie

 zestaw procedur postępowania w placówce medycznej 2021

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium