Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Czy warto wykonywać prywatnie testy na obecność wirusów?

 Testy na obecność wirusów do użytku domowego

Szybkie testy antygenowe na obecność SARS-CoV-2 w organizmie stały się jednym
z najpopularniejszych sposobów diagnostyki koronawirusa. Nic w tym dziwnego – są one dostępne w każdej aptece, a ponadto – pozwalają w szybki i prosty sposób potwierdzić lub wykluczyć zakażenie. Wykonuje się je samodzielnie poprzez pobranie próbki śliny bądź wymazu z nosogardła, gardła lub nosa. Dużą zaletą tego typu testów jest też to, że dają one wynik już po kilku lub kilkunastu minutach. Badania wskazują, że testy ze śliny są mniej wiarygodne – zaleca się więc raczej wykonywanie wymazu. Taki test wykrywający obecność wirusa warto wykonać nie tylko w przypadku wystąpienia charakterystycznych objawów, ale
i przed ważnym spotkaniem czy wyjazdem, podczas którego mamy mieć kontakt z wieloma innymi osobami.

 

Testy wykrywające wirusy jako forma ochrony w firmach

Niektóre polskie firmy umożliwiają swoim pracownikom wykonywanie szybkich testów na obecność koronawirusa. Z całą pewnością jest to dyktowane chęcią zapobiegania zakażeniom na dużą skalę – w niektórych biurowcach pracuje jednocześnie nawet kilkaset osób. Jakość testów na obecność wirusa do użytku prywatnego określana jest na podstawie ich swoistości oraz czułości. Swoistość odpowiada za prawidłowe wykluczenie zakażenia, z kolei czułość – za jego prawidłowe potwierdzenie. Czułość testów antygenowych, do których wykonania potrzebny jest wymaz z nosa, to ok. 95-98 %. Swoistość wynosi w ich przypadku powyżej 99%. Testy tego typu można więc z powodzeniem wykonywać także w miejscach pracy, w których każdego dnia mijają się dziesiątki osób. Sprawdzają się one m.in. w różnego rodzaju biurach, dużych instytucjach oraz w trakcie wszelkich wydarzeń masowych, podczas których przesiewowa diagnostyka może się okazać kluczowa.

 

Testy w ofercie Saiko-Med

W asortymencie Saiko-Med również dostępne są szybkie testy antygenowe na obecność koronawirusa. To produkty o wysokiej skuteczności pochodzące od sprawdzonych producentów, m.in. Genrui Biotech Inc., Sejoy czy VivaDiag. Umożliwiają one wyjątkowo łagodne pobieranie próbki, a sama procedura testowa jest wyjątkowo prosta. Są one w stanie wykryć także mutacje Covid-19, m.in. wariant Delta czy Omikron. Warto pamiętać o tym, że szybki test antygenowy na obecność SARS-COV-2 pozwala wyłącznie na wstępne rozpoznanie i nie zastępuje innych metod diagnostyki. W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego niezbędna może się okazać konsultacja lekarska i wykonanie testu PCR, jeżeli specjalista wystawi skierowanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl