Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Trwa sezon grypowy, dbaj o siebie i swoich najbliższych!


Trwa sezon grypowy, dbaj o siebie i swoich najbliższych!

Tak zwany sezon grypowy przypada najczęściej w okresie od października do kwietnia.
Grypa wywoływana jest przez typowe wirusy grypy A i B które krążą wśród ludzi. Zakażamy się drogą kropelkową i dotyczy górnych oraz dolnych dróg oddechowych.

Typowymi objawami grypy , które pojawiają się zwykle 2 dni po kontakcie z chorą osobą to duże osłabienie, bóle głowy i mięśni, gorączka, dreszcze, ból gardła, suchy kaszel.
Po wystąpieniu objawów grypy należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Chorobę rozpoznaje się na podstawie typowych objawów występujących w okresie występowania grypy.

Możliwe powikłania po grypie to: zapalenie płuc, angina, zapalenie ucha środkowego, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, zaostrzenie chorób przewlekłych, a czasami nawet zgon.

W okresie dużego nasilenia wirusa grypy należy unikać przebywania w dużych skupiskach ludzi i ograniczać bezpośredni kontakt z osobami chorymi na grypę lub podejrzewanymi o zachorowanie.
Powinnismy też zadbać o właściwą higienę rąk i ich dezynfekcję oraz stosować odpowiednie maski ochronne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Masz gorączkę, łamie cię w kościach lub ewidentnie coś cię bierze?

Tylko co to - grypa czy COVID-19 bądź wirus RSV? Można to sprawdzić z pomocą testu antygenowego combo do samokontroli. Zrobisz taki test w domu, a wynik dostępny będzie po zaledwie 15 minutach.

Wskazania do wykonania testu to: gorączka, ból głowy, osłabienie, dreszcze, katar, zapalenie gardła, kontakt z osobą zakażoną. W naszym sklepie zakupisz testy combo Fluorecare oraz CorDx i Sejoy.

Nie ryzykuj, zadbaj o zdrowie !

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl