Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Asystentka i higienistka stomatologiczna – nieoceniona pomoc dla lekarza dentysty

 

Asystentka stomatologiczna – nieoceniona pomoc dla lekarza dentysty...

Asystentka stomatologiczna każdego dnia pracuje u boku lekarza dentysty – te dwa stanowiska są ze sobą mocno powiązane. Jej głównym zadaniem jest przygotowanie pacjenta do konkretnego zabiegu, organizacja miejsca pracy specjalisty oraz dbanie o sterylność gabinetu i wykorzystywanych akcesoriów. Asystentki są odpowiedzialne m.in. za przygotowywanie leków, preparatów czy narzędzi stomatologicznych – ma to na celu usprawnienie pracy stomatologa. Do obowiązków asystentki stomatologicznej należy często także umawianie pacjentów na kolejne wizyty oraz prowadzenie kart pacjenta.

Bez wątpienia to prawa ręka lekarza, dzięki której wizyty przebiegają zdecydowanie sprawniej.

… a higienistka stomatologiczna

Zakres obowiązków higienistki stomatologicznej różni się od tych wykonywanych przez asystentkę. Jej zadaniem jest między innymi edukowanie pacjentów na temat profilaktyki oraz higienizacji jamy ustnej. Osoby zajmujące to stanowisko pracują więc nie tylko w klinikach dentystycznych, ale i w placówkach edukacyjnych – np. szkołach czy przedszkolach, szerząc świadomość wśród najmłodszych pacjentów. Higienistka stomatologiczna może przeprowadzać badania jamy ustnej i wykonywać niektóre zabiegi profilaktyczne – m.in. usuwanie osadu, scaling czy polerowanie zębów. Bardzo często organizuje ona również akcje fluoryzacji w szkołach. W odróżnieniu od asystentki stomatologicznej higienistka może pracować bez współpracy z lekarzem dentystą. MedUnion – stworzony z myślą o gabinetach stomatologicznych… i nie tylko

Większość zamówień w naszego sklepu pochodzi właśnie od asystentek i higienistek, którym zależy na wyposażeniu gabinetów w dobre jakościowo narzędzia oraz preparaty.

Wiemy, że profilaktyka stomatologiczna to klucz do skutecznego zapobiegania chorobom jamy ustnej – to dlatego nasza oferta dla branży stomatologicznej jest tak szeroka! Oferujemy swoim klientom nie tylko instrumenty stomatologiczne, różnego rodzaju preparaty czy materiały do wypełnień, ale i artykuły do domowej pielęgnacji jamy ustnej czy gadżety dla dzielnych małych pacjentów.

Asortyment sklepu pozwala na kompleksowe wyposażenie każdego gabinetu stomatologicznego.

Wierzymy, że doświadczenie dentystów, asystentek i higienistek w połączeniu z wysokogatunkowymi produktami to najlepsze, co mogą otrzymać pacjenci! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl