Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Maseczki na nos i usta – skuteczna ochrona w każdych warunkach

Maseczki ochronne – charakterystyka i cele stosowania

Maski ochronne na usta i nos to jeden z najczęściej stosowanych środków ochrony osobistej. Skutecznie chronią nas one przed drobnoustrojami chorobotwórczymi oraz wszelkimi zanieczyszczeniami z powietrza. Ich stosowanie zalecane jest głównie wśród pracowników ochrony zdrowia oraz pacjentów. Warto jednak sięgać po nie nie tylko w takich miejscach jak placówki medyczne czy gabinety kosmetyczne, ale i na co dzień – np. w razie jakiejkolwiek infekcji. Maseczki ochronne wykonywane są z różnych tworzyw – najczęściej jest to hipoalergiczna włóknina. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na ilość warstw materiału – im jest ich więcej, tym większą ochronę zapewnia maska.

 

Trzywarstwowe maseczki ochronne – doskonała ochrona

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sterylnych masek ochronnychmaseczki
z włókniny – najczęściej dwu- lub trzywarstwowe. Gwarantują one wysoki stopień ochronny przed działaniem wirusów i bakterii, wpływając przy tym na komfort noszenia. W asortymencie Saiko-Med są one dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Materiał, z którego są wykonane maseczki ochronne, jest w pełni hipoalergiczny i bezpieczny dla skóry. Większość masek posiada wkładkę modelującą na nos, umożliwiającą lepsze dopasowanie do twarzy. Dzięki niej nie powodują one trudności w oddychaniu. Ponadto, maseczki nie pylą i nie zawierają niklu, lateksu ani srebra.

 

Maseczki FFP2 – dodatkowe zabezpieczenie w postaci filtra

Innym rodzajem masek ochronnych, które szczególnie warto stosować, są maseczki typu FFP2. To certyfikowany środek ochrony indywidualnej, który jest w stanie odfiltrować nawet 95% zanieczyszczeń z powietrza. Filtr, w który są one wyposażone, skutecznie zatrzymuje aerozole – np. pyły czy dymy – stanowiąc tym samym skuteczną barierę dla wirusów i chroniąc przed zakażeniem. Antybakteryjna tkanina oraz zaawansowana technologia filtracji cząstek to bardzo wysoka ochrona – zwłaszcza w środowisku o podwyższonym ryzyku zarażenia.
W ofercie Saiko-Med również znajdują się maski ochronne FFP2 z antybakteryjnej tkaniny. Bardzo dobrze przylegają one do twarzy, a dzięki elastycznym gumkom nie powodują dyskomfortu ani ucisku podczas dłuższego noszenia. Pomimo kilku warstw, maseczki nie ograniczają także swobodnego oddychania. 

Warto pamiętać o tym, że maseczki ochronne nie zastępują prawidłowej higieny. W połączeniu z regularnym myciem rąk oraz dezynfekcją mogą one jednak zapobiegać zakażeniom
i zabezpieczać nasze drogi oddechowe przed zanieczyszczeniami. Ponadto, nosząc je, chronimy inne znajdujące się w naszym otoczeniu osoby. Po maseczki powinni więc sięgać nie tylko lekarze czy personel salonów kosmetycznych, ale i każdy z nas – to naprawdę skuteczna ochrona przed wszelkiego rodzaju mikroorganizmami!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl