Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

Dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym – dlaczego jest tak ważna?

 

Regularna dezynfekcja w salonie kosmetycznym to podstawa, jeżeli zależy nam na zachowaniu sterylnych i bezpiecznych warunków. Dlaczego jeszcze ma ona takie znaczenie i jakie preparaty uczynią ją naprawdę skuteczną?

 

Dezynfekcja powierzchni i przedmiotów w salonie kosmetycznym

Na powierzchniach i wyposażeniu każdego gabinetu kosmetycznego stale gromadzą są drobnoustroje chorobotwórcze – bakterie, wirusy czy grzyby. Celem dezynfekcji w salonie kosmetycznym jest ich skuteczne zwalczanie, a tym samym – zapewnienie sterylnych warunków. Proces ten ogranicza ilość drobnoustrojów do bezpiecznego poziomu, jednak nie redukuje form przetrwalnikowych mikroorganizmów. Skuteczność dezynfekcji zależy od kilku czynników, m.in. jej czasu, stosowanej metody bądź użytych preparatów. Równie ważne, jak dezynfekcja powierzchni w gabinecie kosmetycznym, jest regularne dezynfekowanie rąk przez osoby wykonujące zabiegi. To jedna z najważniejszych procedur w tego rodzaju placówkach.

 

Dezynfekcja w salonie kosmetycznym – jakie produkty stosować?

Aby dezynfekcja była skuteczna, powinna być przeprowadzana regularnie, przy użyciu sprawdzonych preparatów myjąco-dezynfekujących. Odpowiednio dobrane środki do dezynfekcji niszczą zarazki i powstrzymują ich rozwój. Preparaty do dezynfekcji powierzchni i narzędzi kosmetycznych marki Saiko-Med dostępne są w kilku postaciach – m.in. płynu, koncentratu i pianki. Środki do dezynfekcji w płynie Saiko-Zid wyróżnia wyjątkowa szybkość działania. Mogą być one stosowane do dezynfekcji szkła, metalu, tworzyw sztucznych czy gumy. Dzięki bezpiecznym składnikom, środki nie niszczą i nie odbarwiają dezynfekowanej powierzchni. Ich dużym atutem są również właściwości antykorozyjne oraz przyjemny, niedrażniący zapach. Oprócz preparatów do dezynfekcji przedmiotów kosmetycznych i powierzchni, Saiko-Med produkuje również wygodne w użyciu chusteczki dezynfekcyjne – Saiko Wipes. Mogą być one wykorzystywane zarówno do dezynfekcji powierzchni czy wyposażenia, jak również dłoni. Warto zwrócić uwagę także na płyny do dezynfekcji rąk, które równocześnie dezynfekują, chronią i pielęgnują skórę.

 

Gwarancja bezpieczeństwa klientów i personelu

Prawidłowa dezynfekcja w gabinecie kosmetycznym zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest ona niezbędna, jeżeli nie chcemy narażać siebie oraz klientów na działanie zarazków przy każdorazowym kontakcie z daną powierzchnią. Nieprzestrzeganie zasad dezynfekcji w salonie kosmetycznym może wiązać się z konsekwencjami dla zdrowia, m.in. zakażeniami bakteryjnymi, grzybiczymi czy wirusowymi. Regularne dezynfekowanie przedmiotów i powierzchni w dużym stopniu eliminuje to ryzyko podczas różnego rodzaju zabiegów. Dezynfekcja Saiko-Med to gwarancja wygody i bezpieczeństwa w każdym salonie kosmetycznym. To ważne, aby w gabinecie znalazły się również instrukcje dotyczące prawidłowej dezynfekcji. Dzięki temu także klienci odwiedzający salon wiedzą, jak korzystać z płynów dezynfekujących.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl