Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Środki ochrony osobistej w gabinetach medycznych i salonach urody

Środki ochrony indywidualnej powinny być stosowane w każdym gabinecie medycznym czy salonie fryzjerskim i kosmetycznym. Zapewniają one ochronę nie tylko samym użytkownikom, ale również klientom i pacjentom.

 

Środki ochrony osobistej – czym właściwie są?

Środki ochrony osobistej, wykorzystywane w gabinetach, to odzież ochronna lub inne materiały, mające chronić pracowników przed występującymi w środowisku pracy zagrożeniami. Jeżeli wyeliminowanie szkodliwego czynnika nie jest możliwe, powinny być one bezwzględnie stosowane. Należą do nich m.in. medyczna odzież jednorazowego użytku, fartuchy jednorazowe czy rękawiczki. To także maseczki, czepki, przyłbice na twarz czy gogle ochronne. Pracodawca ma obowiązek zapewnić dostęp do nich wszystkim zatrudnionym osobom. Mowa o wszelkiego rodzaju gabinetach – medycznych, kosmetycznych czy fryzjerskich. Ważne, aby materiały ochrony osobistej spełniały odpowiednie normy, wymagane w tego rodzaju placówkach.

 

Dlaczego środki ochrony osobistej są tak ważne?

Środki ochrony osobistej mają na celu zabezpieczenie użytkownika – personel medyczny, fryzjerów czy kosmetyczki – przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Mowa m.in.
o mikroorganizmach i innych zanieczyszczeniach, obecnych na przedmiotach oraz powierzchniach w gabinecie. Ich zadaniem jest zapewnienie ochrony i wygody zarówno pracownikom, jak również pacjentom oraz klientom danej placówki. Środki ochrony osobistej w gabinecie medycznym czy salonie urody gwarantują bezpieczne i higieniczne warunki. Te z kolei wpływają na ogólny wizerunek danego miejsca i postrzeganie go przez odwiedzających.

 

Materiały ochrony osobistej w asortymencie Saiko-Med

Szeroki asortyment Saiko-Med obejmuje zarówno środki ochrony osobistej dla salonów fryzjerskich i kosmetycznych, jak i te przeznaczone dla personelu medycznego. Znajdują się w nim m.in. kombinezony ochronne kat. III, jednorazowe ubrania zabiegowe i fartuchy ochronne z włókniny odpornej na uszkodzenia. Oprócz nich, w ofercie Saiko-Med dostępne są także maseczki ochronne na twarz oraz rękawiczki jednorazowe w różnych wariantach. Wszystkie materiały jednorazowego użytku nie tylko skutecznie chronią przed drobnoustrojami, ale i nie przepuszczają alkoholu czy krwi. Warto zwrócić uwagę również na peleryny ochronne foliowe, przeznaczone do salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Saiko-Med proponuje także jednorazowe spódniczki z fizeliny, wykorzystywane w gabinecie ginekologicznym, oraz jednorazowe klapki z włókniny, przeznaczone dla gości salonów kosmetycznych czy SPA. Wszystkie akcesoria zapewniają wysoki komfort i znacząco wpływają na jakość wykonywanych usług oraz badań.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl