Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Saiko a koronawirus

Koronawirus 2019-nCoV to wirus osłonkowy z rodziny Coronaviridae. Ze względu na posiadanie lipidowej otoczki jest on łatwy do inaktywacji przez rozpuszczalniki lipidów, które posiadają udowodnione badaniami właściwości bójcze wobec wirusów osłonkowych. Wszystkie produkty do dezynfekcji marki Saiko-Med. (zarówno alkoholowe np.: Saiko Zid, jak też bezalkoholowe np.: Saiko-Foam , oparte na chlorkach i aminach) są skuteczne wobec koronawirusa, gdyż są przebadane m.in. wg norm EN 14476 lub DVV/RKI na wirusy osłonkowe.
Pierwsze szczepy ludzkiego koronawirusa zidentyfikowano w latach 60. XX wieku, więc sam wirus nie jest nowością. Z częstotliwością co ok. 3 lata wybuchają epidemie zakażeń dróg oddechowych, najczęściej w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny. Obecnie wyróżnia się 7 gatunków koronawirusów wywołujących infekcję u człowieka. A teraz jest nowy ósmy ludzki koronawirus zidentyfikowany w grudniu w Wuhan (2019-nCoV).
W przypadkach infekcji: zarówno tych wywołanych koronawirusem, jak również wirusem grypy bardzo
ważne jest zapobieganie przenoszeniu się drobnoustrojów pomiędzy ludźmi. Zgodnie z zaleceniami GIS i WHO należy unikać dużych skupisk ludzkich, pamiętać o częstym myciu rąk oraz prawidłowej dezynfekcji rąk i powierzchni mających kontakt z wydalinami np. poprzez kichnięcie, kaszel czy dotyk.
Odpowiedzialna postawa i przestrzeganie zasad higieny pomoże uchronić się przed tymi groźnymi
infekcjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl