O rękawiczkach słów kilka…

O rękawiczkach słów kilka…

 

Nie od dziś wiadomo nam, że rękawice jednorazowe to niezbędny element w pracy każdego stomatologa, lekarza, kosmetyczki i fryzjera. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rękawiczek: lateksowe, nitrylowe, winylowe.Do tej pory najbardziej popularnymi na rynku były rękawice lateksowe - jak sama nazwa wskazuje wykonane z lateksu czyli kauczuku naturalnego.

Niestety w wielu przypadkach wykazały one reakcje alergizujące i tym samym nie mogły być używane przez każdego. Coraz wiekszą popularnością wśród klientów zaczęły cieszyć się rękawiczki wykonane z syntetycznego kauczuku zwanego nitrylem.Właściwości rękawic nitrylowych zostały najbardziej docenione w środowisku medycznym. To tutaj są najczęściej stosowane i najbardziej docenia się ich praktyczność. 

Według przeprowadzonych badań, statystycznie rękawice nitrylowe są aż trzykrotnie bardziej odporne na przekłucia i pęknięcia od rękawic lateksowych. Przekłada się to w dużym stopniu na bezpieczeństwo lekarzy oraz personelu medycznego. Rękawiczki nitrylowe są pozytywnie oceniane rownież w branży beauty ze względu na odporność na pęknięcia i nieprzenikanie tłustych substancji takich jak kremy czy olejki. Na rynku dostępne są różne kolory rękawiczek nitrylowych, występują także rękawiczki wzbogacone kolagenem, które dodatkowo pielęgnują skórę dłoni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium