Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

 

Jaką szczoteczkę do zębów wybrać?

 

Kiedy chcemy kupić szczoteczkę do zębów stajemy przed dużym wyzwaniem, ponieważ oferta dostępnych na rynku szczoteczek jest ogromna.

Do wyboru mamy :

  • Szczoteczki manualne, 
  • Szczoteczki elektryczne, 
  • Szczoteczki soniczne.

Różnią się one miękkością włosia, przeznaczone są dla dorosłych i dzieci. Wobec takiego wyboru ciężko się zdecydować. Przeczytaj, która szczoteczka najlepiej wyczyści Twoje zęby?

 

Wciąż najbardziej popularną i najtańszą szczoteczką do zębów jest szczoteczka manualna. Posiada ona plastikową rączkę i nieruchomą główkę o różnym stopniu twardości włosia. Mamy szczoteczki twarde, średnie i miękkie – ich zadaniem jest oczyszczanie zębów z osadu nazębnego i resztek pokarmów. Najważniejszym kryterium wyboru jest to czy mamy zdrowe czy wrażliwe dziąsła oraz stopnień zabrudzenia zębów. 

Twarda szczoteczka dedykowana jest np. dla palaczy, natomiast miękka przeznaczona jest dla osób zmagających się z paradontozą, nadwrażliwością lub posiadającym odsłonięte szyjki zębowe. Szczoteczka do zębów ze średnim włosiem jest najbardziej uniwersalna i  zalecana dla osób ze zdrowymi zębami.

 

Szczoteczka elektryczna, ma tą przewagą nad manualną, że oczyszcza zęby poprzez ruchy obrotowe, których wykonuje nawet do 9 tys. na minutę! To oznacza większą skuteczność w trakcie mycia zębów. Myjąc zęby szczoteczką manualną wykonujemy maksymalnie 200 ruchów na minutę. Szczoteczka elektryczna posiada wymienne główki, które można dobrać do własnych potrzeb i należy je wymieniać co 3 miesiące.

 

Odmianą szczoteczki elektrycznej jest szczoteczka soniczna, która jest bardzo podobna do szczoteczki elektrycznej, jednak posiada 2 najważniejsze różnice. Główka szczoteczki jest podłużna i poprzez ułożenie włosia i wygląd bardziej przypomina manualną. Druga i najważniejsza różnica to ilość ruchów, jakie wykonuje na minutę (od 30 do 42 tys.). Jej działanie polega na emitowaniu fal dźwiękowych, przez które wpada w drgania i usuwa zanieczyszczenia nawet z trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych.

 

 

Prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej i regularne czyszczenie zębów oraz przestrzeni międzyzębowych to klucz do białego uśmiechu, ale i zdrowia oraz  zmniejszenia ryzyka próchnicy.

 

Team Saiko :)

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl