Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Jak Epidemia Covid zmieniła nasz życie…

Jak Epidemia Covid zmieniła nasz życie…

 

Epidemia COVID-19 bardzo zmieniła nie tylko nasze codzienne życie, ale ma również duży wpływ  na ogólne poczucie bezpieczeństwa.

W listopadzie 2020 r. Firma Delloite na podstawię raportu „Global State of the Consumer Tracker” poinformowała , że Polska jest krajem w którym odnotowano najwyższy na świecie poziom niepokoju wywołanym pandemią. Dziś tylko 39 proc. polskich konsumentów czuje się bezpiecznie w sklepie tylko niewiele ponad 1/4 Polaków nie ma problemu z pobytem w hotelu. Jesteśmy pełni obaw przed możliwością zakażenia i to zmieniło nasze podejście jako klientów sklepów, hoteli, urzędów, banków i innych miejsc gdzie mamy styczność z wieloma osobami.Mamy coraz większe oczekiwania wobec standardów bezpieczeństwa w miejscach publicznych związanych z ochroną przed zakażeniem koronawirusem.

Dezynfekcja powierzchni jest na równi ważna jak używanie maseczek.

Nieustannie przypomina się o konieczności utrzymywania dystansu społecznego, obowiązku zasłanianiu ust i nosa, a także o dezynfekcji rąk. Mniej mówi się o konieczności codziennej dezynfekcji powierzchni, a jest to niezmiernie ważne, ponieważ przeżywalność koronawirusa w określonych warunkach może wynieść nawet kilka tygodni.Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia zbadali jak długo wirus SARS-CoV-2 zachowuje swoje właściwości na różnych rodzajach powierzchni:

-na powierzchni miedzianej czas ten wynosi 4 godziny, 

-na kartonach jest to pełna doba

-na plastiku i stali nierdzewnej 72 godziny

-najdłużej, bo aż 28 dni – koronawirus jest w stanie utrzymać się w warunkach chłodniczych

(poniżej minus 20 stopni).

Dezynfekcja to proces, który wymaga zastosowania środka o odpowiednim spektrum działania, we właściwym stężeniu i przy zachowaniu dostatecznego czasu działania. Oferta produktów naszej marki Saiko-Med dostosowana jest do wszystkich powierzchni. Posiadamy również preparaty do dezynfekcji rąk o działaniu bakterio i wirusobójczym a jednocześnie pielęgnującym dłonie.Dezynfekując dłonie powinniśmy zwilżać je przez co najmniej 30 sekund płynem odkażającym, bo tylko wtedy odkażanie jest skuteczne. 

W przypadku dezynfekcji powierzchni lub pomieszczeń wszystko zależy od metody, ale również od stosowanego preparatu dezynfekującego. Czas jaki jest potrzebny na działanie danego płynu został ustalony na podstawie przeprowadzonych badań oraz skuteczności biobójczej i znajduję na każdym opakowaniu preparatów Saiko-Med oraz w kartach charakterystyki naszych produktów. Wszystkie preparaty, jakie posiadamy w naszej ofercie ,to atestowane środki - bezpieczne dla osób przebywających w zdezynfekowanych pomieszczeniach oraz przy odkażanych powierzchni. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl