Do darmowej dostawy brakuje: 299.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Historia Black Friday :)

Historia Black Friday :)

Od kilku lat w naszym kraju popularna stała się tradycja, wywodząca się z kultury amerykańskiej tzw. CZARNY PIĄTEK :) Czym tak naprawdę jest czarny piątek? I kiedy będzie black friday w tym roku?

Czarny piątek to amerykańska tradycja, która polega na tym, że za oceanem sklepy w ten dzień organizują duże wyprzedaże, a rabaty sięgają nawet 80%.
Black friday obchodzony jest prawie we wszystkich branżach detalicznych: odzieżowej, spożywczej, gastronomicznej, elektronicznej, sportowej i motoryzacyjnej.
 
Black friday tradycyjnie obchodzony jest w piątek następujący po święcie dziękczynienia, które to Amerykanie i Kanadyjczycy obchodzą w ostatni czwartek listopada.

Aby prześledzić historię Black Friday musimy cofnąć się do drugiej połowy XIX wieku, ponieważ to właśnie wtedy należy doszukiwać się korzeni Święta Dziękczynienia.
Co łączy Thanksgiving Day z Black Friday? Otóż bardzo dużo, musimy zacząć od początku. Święto Dziękczynienia obchodzone jest na cześć pierwszych dożynek mieszkańców kolonii Plymouth. W 1621 roku pielgrzymi dopłynęli do Ameryki na słynnym statku Mayflower i urządzili uroczystą kolację na pamiątkę tego wydarzenia. W trakcie kolacji dziękowali Bogu za bezpieczną podróż oraz zebrane plony.
Musimy dodać, iż na kolację zostali zaproszeni także Indianie z plemienia Wampanoagów, którzy przynieśli na kolację dużą ilość różnego rodzaju ptactwa. Samo Święto Dziękczynienia obchodzone jest rokrocznie w ostatni czwartek listopada, natomiast już następnego dnia ma miejsce rozpoczęcie sezonu świątecznych zakupów. Pierwszym dniem tego sezonu jest wspominany Czarny Piątek.

Kiedy wypada black friday w tym roku?
29 LISTOPADA 2019 !

Warto już teraz zapamiętać tę datę, bo od kilku lat mamy okazję do zakupu wielu produktów w tym świątecznych prezentów w bardzo atrakcyjnych cenach.

W naszym internetowym sklepie black friday rozpoczynamy już jutro i potrwa on aż do 30 listopada, aby wszyscy nasi klienci zdążyli zakupić to co potrzebują bez nadmiernego pośpiechu.

Zapraszamy do korzystania z naszych promocji.
Pozdrawiamy!
Team Saiko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium