Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Higieniczne warunki w salonie kosmetycznym – jak o nie zadbać?

 

Utrzymanie salonu w czystości – krok po kroku

Salony fryzjerskie i kosmetyczne to miejsca, w których nietrudno o plamy z kosmetyków czy rozlane na podłodze preparaty. Regularne porządki w tego rodzaju placówkach powinny obejmować m.in. dokładne czyszczenie wszelkiego rodzaju powierzchni – blatów, półek czy stolików w poczekalni. Niezbędne jest również codzienne mycie podłóg oraz szklanych powierzchni – np. luster. Jeżeli są one zabrudzone, klient nie jest nawet w stanie ocenić efektów zabiegu. Ponadto, brudne powierzchnie nie świadczą zbyt dobrze o całym salonie. Warto pamiętać również o regularnym czyszczeniu i odkamienianiu sanitariatów. Jeśli podczas wizyt klienci częstowani są kawą lub herbatą, nie należy zapominać także o dokładnym myciu naczyń – najlepiej tuż po ich użyciu. Salon powinien zachwycać swoją czystością w każdym momencie dnia!

 

Czystość gabinetu a komfort klienta

Utrzymany w czystości salon fryzjerski czy gabinet kosmetyczny sam zachęca klientów do kolejnych wizyt. Higieniczne, schludne warunki wpływają nie tylko na bezpieczeństwo podczas wykonywanych zabiegów, ale również na samo zadowolenia klienta. Jeżeli na blatach czy podłogach widoczne są pozostałości po poprzednich zabiegach, znacząco wpływa to na komfort i samopoczucie klientów. Nic w tym dziwnego – każdy z nas woli przebywać
w zadbanych i czystych miejscach. Warunki w gabinecie kosmetycznym pośrednio świadczą o poziomie wykonywanych tam usług. Warto o tym pamiętać, zamykając drzwi salonu po kolejnym dniu pracy.

 

Skuteczne preparaty do mycia i czyszczenia

Każdy salon fryzjerski czy gabinet kosmetyczny powinien być wyposażony w dobrej jakości środki do mycia powierzchni, podłóg czy luster. Poszukując preparatów idealnych, warto przyjrzeć się ofercie Saiko-Med. Obejmuje ona wydajne preparaty do mycia – zarówno uniwersalne, jak i te przeznaczone do określonych powierzchni. Co istotne, radzą sobie one zarówno w trakcie codziennych porządków, jak i podczas gruntownego czyszczenia. Szczególnie godnym polecenia produktem jest wydajny, pachnący koncentrat do podłóg Saiko-Zid. Dobrym wyborem okażą się również mleczka do powierzchni gładkich, pianki do mycia mebli czy koncentraty do mycia wszelkich powierzchni zmywalnych. Oprócz nich, w asortymencie Saiko-Med znajdują się także środki do czyszczenia przedmiotów ze stali i aluminium, płyny do odkamieniania i wybielania sanitariatów oraz pianki do czyszczenia kabin prysznicowych. Wysokiej jakości preparaty pozwolą na zachowanie w placówce warunków, które wpłyną na komfort zarówno klientów, jak i personelu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl