Do darmowej dostawy brakuje: 299.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Dlaczego chiński koronawirus 2019-nCoVO jest tak niebezpieczny dla nas i jak możemy się przed nim ustrzec?

 

Dlaczego chiński koronawirus 2019-nCoVO jest tak niebezpieczny dla nas i jak możemy się przed nim ustrzec?

 

Największym niebezpieczeństwem jakie niesie za sobą korona wirus jest szybkość i łatwość jego rozprzestrzeniania. Pierwsze przypadki odnotowano w Chinach, ale ze względu na migrację ludzi bardzo szybko przedostał się do Europy. Jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku, dzieci oraz osób osłabionych ponieważ powikłania po wirusie mogą być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Zatem jak możemy się przed nim zabezpieczyć? 

 

Koronawirus 2019-nCoVO daje objawy podobne do tych jakie możemy zauważyć w przypadku zwykłej grypy. Objawy zarażenia to gorączka, ból głowy i gardła, kaszel, ogólne wyczerpanie oraz utrata apetytu. Największym zagrożeniem koronawirusa jest jednak niewydolność oddechowa, która może prowadzić do śmierci.

 

Codzienne odnotowywane są kolejne przypadki zarażonych osób, już nie tylko w Chinach, ale na całym świecie. Koronawirus, podobnie jak grypa „lubi” duże skupiska osób : lotniska, markety, centra handlowe, kina, środki transportu i to właśnie w takich miejscach najłatwiej jest się nim zarazić.

 

Najskuteczniejsza obroną przed wszystkimi groźnymi wirusami jest dokładne mycie i dezynfekcja rąk. To właśnie ręce bo są jednym z głównych źródeł przenoszenia do naszego organizmu groźnych drobnoustrojów. Na dłoni każdego człowieka może znajdować się aż 150 różnych gatunków bakterii i wirusów. Przenoszą się one na ręce po kontakcie z niemal wszystkimi przedmiotami, i powierzchniami  jak np.: telefon, portfel, klamki od drzwi, włączniki światła, blaty i lady sklepowe, poręcze.

                                         

 

Powinniśmy myć ręce wodą i mydłem, ok 20-30 s. nie tylko zaraz po skorzystaniu z toalety, ale również po kontakcie ze wszystkimi powierzchniami, na których mogą znajdować się zarazki. Dlaczego to takie ważne? Wystarczy, że brudnymi dłońmi dotkniemy ust czy oczu, a wszystko co się na nich znajduje przeniesie się do organizmu, często wywołując groźne choroby. Dlatego ważna jest dokładna higiena rąk, a co za tym idzie również ich dezynfekcja. Jeśli nie możemy umyć rąk skorzystajmy z żelu lub sprayu do dezynfekcji, po wizycie w publicznej toalecie, zakupach w centrum handlowym, czy podróży komunikacją miejską. Najważniejsze jest to, aby  żel czy spray, miały deklarowaną na etykiecie skuteczność 99,99% wobec wirusów (także bakterii i grzybów). Nie należy używać samych zeli antybakteryjnych, które działają wyłącznie na bakterie. Prawdziwe preparaty do dezynfekcji rąk są przebadane na wirusy osłonkowe, tzn. m.in. na koronawirusy.

Niezapominajmy więc o bezwzględnej higienie dłoni. Ważny jest również sen i prawidłowe, zdrowe odżywianie. Dbajmy o siebie!

Team Saiko :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium