Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Dezynfekcja w salonie fryzjerskim – dlaczego ma takie znaczenie?

Dezynfekcja przedmiotów i dew salonie fryzjerskim

Salon fryzjerski to jedno z tych miejsc, w których każdego dnia gromadzą się mikroorganizmy – zarówno na powierzchniach, jak i na wykorzystywanych akcesoriach. Dzięki dezynfekcji możliwe jest szybkie i skuteczne pozbycie się wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, stanowiących zagrożenie dla personelu i klientów. Ich ilość może wówczas zostać zmniejszona do bezpiecznego poziomu. Aby dezynfekcja w salonie fryzjerskim przyniosła oczekiwane rezultaty, niezbędne jest zastosowanie sprawdzonych preparatów dezynfekujących. Ważny jest również sam czas trwania procesu lub wykorzystana metoda dezynfekcji. Prowadząc salon fryzjerski, należy pamiętać również o dezynfekowaniu rąk i zachęcaniu do tego klientów.

 

Produkty do dezynfekcji w salonie fryzjerskim

Dezynfekcja powierzchni i przedmiotów w salonie fryzjerskim powinna odbywać się regularnie, przy użyciu wysokiej jakości środków dezynfekujących. Jeżeli dobierzemy je
w odpowiedni sposób, poradzą sobie z zarazkami i zahamują ich dalsze rozprzestrzenianie. Preparaty myjąco-dezynfekujące Saiko-Med występują pod różnymi, wygodnymi w użyciu postaciami. To zarówno koncentrat do przygotowania, jak i gotowy do stosowania płyn czy pianka. Szczególnie godny polecenia jest preparat do dezynfekcji powierzchni Saiko-Zid. To produkt przeznaczony do wielu rodzajów powierzchni – m.in. szklanych, gumowych, metalowych czy tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Doskonale sprawdzi się on do dezynfekcji foteli zabiegowych czy blatów. Saiko-Zid można z powodzeniem stosować również do akcesoriów fryzjerskich. Środek nie zawiera fenoli ani aldehydów i nie odbarwia dezynfekowanych powierzchni. Warto zwrócić uwagę również na wyjątkowo wygodne
w użyciu chusteczki do dezynfekcji Saiko Wipes. Nadają się one do dezynfekowania zarówno powierzchni, jak i wykorzystywanych w salonie fryzjerskim przedmiotów. Ponadto, sprawdzą się one również do dezynfekcji skóry. Saiko-Med oferuje wysokiej jakości środki do dezynfekcji rąk, zapewniające jednocześnie pielęgnację i ochronę.

 

Komfort i bezpieczeństwo fryzjera i klienta

Jeżeli w salonie fryzjerskim panują higieniczne, sterylne warunki, jest on zdecydowanie chętniej wybierany przez klientów. Na ich zachowanie pozwala właśnie regularna, prawidłowo wykonywana dezynfekcja przedmiotów i powierzchni. Jeżeli zależy nam na komforcie klientów podczas wizyt, jest to zdecydowanie niezbędny proces. Umożliwia on zwiększenie jakości wykonywanych usług i wpływa na samopoczucie odwiedzających. Dzięki dezynfekcji w salonie fryzjerskim personel i klienci nie są narażeni na szkodliwe działanie drobnoustrojów, obecnych na akcesoriach, butelkach z preparatami czy toaletkach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl