Czym kierują się pacjenci przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

Czym kierują się pacjenci przy wyborze gabinetu stomatologicznego?

 

Wizyta u stomatologa- do niedawna kojarzona przede wszystkim ze stresem, bólem i traumą. 

Pacjent drżał na samą myśl o wizycie, a przecież wielokrotnie po zakończonym zabiegu słychać było zdanie: wcale nie było tak strasznie….

Wybór gabinetu stomatologicznego, który zagwarantuje pacjentowi usługi na najwyższym poziomie, nie jest jednak dla niego prosty. 

Często pacjenci polecają sobie nawzajem lekarzy i gabinety, wiec sukces zależy w dużej mierze od tego jak pacjent będzie się czuł po zakończonej wizycie.

 

Poniżej kilka podpowiedzi, jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry gabinet dentystyczny i pracujący w nim lekarze.

1. Nowoczesność to klucz do sukcesu ! Dobry gabinet to nowoczesny gabinet-osiągnięcia współczesnej stomatologii dają możliwość wyposażenia go w bardzo dobrej jakości sprzęt: mikroskop, aparat RTG punktowy w zestawie z radiografią, wygodny dla pacjenta unit. Niemniej ważne, jak nie najważniejsze są nowatorskie metody leczenia oraz bezbolesne metody znieczulania, aby zapewnić pacjentowi komfort zabiegu.

2.  Kompleksowość usług - pozwala na przeprowadzenie zabiegów z zakresu tradycyjnie pojmowanej stomatologii, ortodoncji, chirurgii, implantologii, periodontologii oraz stomatologii estetycznej. Opieka medyczna w pełnym zakresie daje pacjentowi możliwość skorzystania z calej palety zabiegów, aby sprostać wszystkim jego potrzebom i skrócić czas leczenia.

3.  Czysty gabinet-bezpieczny gabinet ! Zastosowanie odpowiednich preparatów do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi oraz powierzchni w gabinecie oraz stosowanie wszelkich materiałów jednorazowych daje pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i jakości oferowanych zabiegów.

4.  Wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom pacjentów to kolejny krok do utrzymania dobrych relacji. Sms przypominający o kolejnym terminie wizyty, kącik dla dzieci, elastyczne godziny przyjęć, rzetelne informacje na temat przebiegu leczenia- to tylko niektóre elementy tworzące przyjazną atmosferę w gabinecie.

5.  O wysokiej jakości usług stomatologicznych świadczy doświadczenie lekarzy i zdobyte specjalizacje poświadczone odpowiednimi certyfikatami. Wiedza o wysokich kwalifikacjach stomatologa, w którego ręce oddaje się pacjent  zwiększa poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje mu najwyższy poziom leczenia.

6.  Czytelny cennik i możliwość skorzystania z finansowania, aby spełnić marzenie o pięknym uśmiechu jest kolejnym krokiem do odniesienia sukcesu. Pacjent wielokrotnie waha się lub rezygnuje z zabiegu obawiając się wysokiej kwoty, którą musi zapłacić po zakończeniu leczenia. Możliwość skorzystania z płatności rozłożonej na raty zachęca do skorzystania z usług w gabinecie.

PASJA ! Bez niej nie może być mowy, aby odnieść sukces w jakimkolwiek biznesie. Pamiętajmy więc, że dobry gabinet stomatologiczny to przede wszystkim efekt pracy całego zespołu ludzi w pełni oddanych swojej pracy. Bez ich zaangażowania i trudu nie byłoby mowy o usługach stomatologicznych na najwyższym poziomie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium