Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Przebarwienia na zębach a bezpieczeństwo wybielania zębów u stomatologa i w domu

Dlaczego występują przebarwienia na zębach?

Powodów może być kilka. Przebarwienia powstają między innymi w trakcie nieprawidlowego rozwoju zębów. Wywołuje je również długotrwałe leczenie antybiotykami z grupy tetracyklin prowadzone w dzieciństwie. Niektóre osoby mają zęby o naturalnie ciemnym zabarwieniu. Z wiekiem zaś zęby ciemnieją z powodu picia kawy, herbaty, soków, czy palenia papierosów. Także stare, często złe wypełnienia lub uszkodzenia miazgi zęba mogą mieć wpływ na kolor zębów.


Czy wybielanie zębów przez stomatologa jest bezpieczne?


Tak! Opatentowany przez firmę Ultradent preparat Opalescence przy właściwym stosowaniu usuwa większość przebarwień w bezpieczny i skuteczny sposób. Przebarwienia zostają wybielone poprzez ich utlenienie. Atomy tlenu wnikają w głąb szkliwa i zębiny wybielając je, jednak właściwa struktura zęba pozostaje nienaruszona, a jedynie ulega ona rozjaśnieniu.
Bezpieczeństwo wybielania zębów systemem Opalescence zostało potwierdzone przez wieloletnie badania kliniczne prowadzone w akademiach medycznych i uniwersytetach w Polsce i na całym świecie.
Gdy stosuje się preparat w sposób zalecony przez stomatologa jest on absolutnie bezpieczny.
Opalescence do wybielania nakładkowego jest żelem, którego czynnikiem aktywnym jest nadtlenek karbamidu. Jest to bezpieczny związek chemiczny, który przez dziesięciolecia był używany jako środek do dezynfekcji jamy ustnej, a obecnie umożliwia wybielenie zębów milionom ludzi na całym świecie.


Na czym polega wybielanie?


Wybielanie zęba jest procesem chemicznym. Nadtlenki zawarte w środkach wybielających rozpadają się na drobne cząsteczki, które są w stanie wnikać w całą strukturę zęba. Tam rozkładają one związki odpowiedzialne za przebarwienia zębów. Ze względu na to zjawisko, nawet jeśli ząb nie jest całkowicie pokryty preparatem wybielającym, cały ulega rozjaśnieniu. Proces nie zmienia jednak struktury zęba, zmieniony zostaje jedynie wewnętrzny kolor zęba. Szkliwo, zębina i istniejące wypełnienia nie zostają zmienione ani uszkodzone przez nadtlenki.


Czy wybielanie osłabi moje zęby?


Badania naukowe dowodzą, że wybielanie z użyciem produktów z linii Opalescence PF redukuje powstawanie nowych ubytków, minimalizuje nadwrażliwość, podnosi twardość szkliwa i poprawia ogólne zdrowie jamy ustnej.

Ważne: Wybielanie powinno być przeprowadzone wyłącznie pod nadzorem lekarza dentysty! Aktualnie dostępne metody wybielania pozwalają na efektywne i bezpieczne wybielanie zębów pod warunkiem, że stosowane są prawidłowo. Włączając w to wstępną diagnozę i badanie lekarskie, profesjonalne czyszczenie zębów, instruktaż i omówienie całego procesu wybielania oraz monitorowanie i kontrolę całego procesu. Wybielanie zębów na własną rękę produktami ogólnie dostępnymi na rynku stanowi ryzyko dla zębów i dziąseł i często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Dlatego wszystkie produkty z rodziny Opalescence dostępne są jedynie w gabinetach stomatologicznych.


Jak przebiega kuracja Opalescence?


Najczęściej stosuje się wybielanie nakładkowe. Lekarz pobiera wyciski, pozwalające na wykonanie specjalnych, indywidualnych dla każdego pacjenta nakładek na zęby. Przeźroczysta, wygodna i elastyczna nakładka zapewnia bezpieczeństwo wybielania podczas snu i jest niezauważalna w ciągu dnia. Lekarz stomatolog wydaje pacjentowi strzykawki z żelem Opalescence i nakładki oraz wyjaśnia sposób ich stosowania. W domu w prosty sposób pacjent umieszcza nakładkę wypełnioną żelem na zębach i pozostawia ją na całą noc. Efekt jest widoczny bardzo szybko, często już po pierwszej nocy.
W zależnośći od potrzeby kuracja trwa od trzech do dziesięciu nocy, a co kilka dni wyznaczone są wizyty kontrolne.

Jeżeli pacjent nie chce czekać na nakładkę i zależy mu na natychmiastowym rozpoczęciu kuracji, lekarz może zalecić zastosowanie gotowych, jednorazowych nakładek Opalescence Go, fabrycznie napełnionych preparatem wybielającym. Nakładki nosi się w ciągu dnia, przez okres od 60-90 minut dziennie, od 5-10 dni. Lekarz może też wybrać metodę wybielania zębów w gabinecie; nie stosuje się wówczas nakładek, a jedynie nakłada na zęby specjalny preparaty wybielający Opalescence Boost. Efekt wybielenia zębów można osiągnąć wówczas nawet po jednej wizycie. Jest to metoda znacznie szybsza, jednocześnie równie bezpieczna i skuteczna jak wybielania nakładkowe.
Czasami bardzo ciemne zęby mogą wymagać wybielania przez dłuższy okres czasu.

Do wybielania zębów martwych stosuje się żel wybielający Opalescence Endo, wówczas preparat aplikuje się do komory zęba na okres 3-5 dni. Procedurę powtarza się do osiągnięcia pożądanego efektu.

Zobacz wszystkie produkty Opalescence w ofercie Saiko-med.pl

Czy efekt będzie trwały?

 

Efekt może być długotrwały, jest to jednak uzależnione od przestrzegania odpowiedniej higieny jamy ustnej przez pacjenta. Nie bez znaczenia są też nawyki żywieniowe oraz palenie papierosów. Niektóre pokarmy i napoje, a także tytoń zawierają substancje, które przebarwiają zęby. Wybielone zęby mogą więc ciemnieć w różnym czasie od zabiegu wybielania. W podtrzymaniu osiągniętego w trakcie kuracji wybielającej efektu może pomóc specjalna pasta do zębów Opalescence. Usuwa powierzchowne przebarwienia. Ze względu na niski poziom ścieralności pasta może być stosowana kilka razy dziennie. Dodatkowo specjalna formuła pasty sprawia, że po jej zastosowaniu na zębach powstaje i utrzymuje się specjalny film zapewniający nawet 4-krotnie większe w porównaniu do innych past wchłananie fluoru. Pasta ma wyjątkowy, świeży smak. Zmniejsza zapalenie dziąseł! Co więcej jak pokazują badania naukowe nawet stosowana samodzielnie tzw. bez wybielania- w niektórych przypadkach jest w stanie rozjaśnić kolor zębów, nawet o dwa odcienie w ciągu zaledwie jednego miesiąca!


Dlaczego powinno się wybielać zęby pod nadzorem stomatologa?


Przed przystąpieniem do wybielania lekarz stomatolog bada stan zębów i dziąseł pacjenta dla zapewnienia bezpieczeństwa zabiegu. Często najpierw muszą być usunięte stare, nieszczelne wypełnienia i kamień nazębny, a ubytki zabezpieczone. Z reguły lekarz wykonuje wtedy wypełnienie tymczasowe, ponieważ wypełnienia nie ulegają wybieleniu. Ostatecznie zęby są wypełniane po zakończeniu wybielania i ustabilizowaniu się jaśniejszego koloru zębów.
W zależności od trybu życia pacjenta i stopnia przebarwienia zębów, lekarz stomatolog dobiera preparat i przebieg kuracji.


W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej preparatów do wybielania zębów bez udziału lekarza. Przy braku kontroli lekarza nad zabiegiem może wystąpić nierównomierne wybielenie zębów. Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że mają wypełnienia w kolorze zębów, które nie ulegną rozjaśnieniu i po takim samodzielnym wybielaniu będzie potrzebna ich wymiana na nowe. Przy niekontrolowanym nadmiernym wybielaniu zęby mogą stać się przeźroczyste i przez to sprawiać wrażenie ciemniejszych, a wypełnienia z amalgamatu mogą zacząć prześwitywać przez tkanki zęba. Gdy pacjent ma nieszczelne, stare wypełnienia może zacząć odczuwać dolegliwości bólowe. Jeżeli u pacjentów występowała nadwrażliwość, stan ten może się jeszcze pogłębić.
Wybielenie zębów jest bezpowrotne i nie można ich tak jak włosów ponownie zabarwić na ciemniejszy kolor.
Tylko stomatolog może przygotować pacjenta do wybielania w odpowiedni sposób, wybrać odpowiednią metodę, zapobiec nadmiernemu wybieleniu, czy nadwrażliwości.


Czy w trakcie wybielania mogą wystąpić jakieś dolegliwości?


Zdecydowana większość pacjentów nie odczuwa w trakcie trwania kuracji żadnych dolegliwości. W czasie wybielania u kilku procent pacjentów występuje przejściowa nadwrażliwość zębów na zimno, ustępująca w ciągu jednego do trzech dni po zakończeniu kuracji. Lekarz stomatolog może zalecić zastosowanie specjalnego preparatu (Ultra Ez) minimalizującego jej objawy. Opalescence 10%, 16%, PF zawiera dodatek fluoru i związków potasu, które pozwalają na wyeliminowanie lub znaczne zmniejszenie ewentualnej nadwrażliwości w trakcie wybielania.


Dlaczego Opalescence?


Preparaty wybielające Opalescence są wytwarzane przez amerykańską firmę Ultradent, producenta wielu nowoczesnych materiałów stomatologicznych. Firma Ultradent jest pionierem i liderem wśród producentów preparatów do wybielania zębów. Juz w 1990 r. wyprodukowała pierwszy skuteczny i bezpieczny żel wybielający do stosowania w wygodnych indywidualnych nakładkach. W 1996 r. jakość i bezpieczeństwo Opalescence zostały potwierdzone nadaniem prestiżowego certyfikatu- ADA- Amerykańskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Opalescence 16 % PF jest też pierwszym preparatem do wybielania zębów, zawierającym odpowiednie dodatki przeciwko nadwrażliwości, zwiększając komfort kuracji. Opalescence jest dostępny w różnych smakach między innymi miętowym i arbuzowym.

W Polsce preparaty Opalescence są znane i stosowane z powodzeniem od 1990 roku. Wybielanie zębów metodą Opalescence zostało dokładnie przebadane na akademiach medycznych i okazało się skuteczne, bezpieczne i dające trwały efekt. Preparaty do wybielania zębów Opalescence posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty zarówno polskie, jak i międzynarodowe, także te obowiązujące w Unii Europejskiej.


Dlaczego uśmiech jest tak ważny?


Wygląd zewnętrzny odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu. Z podziwem, a czasem nawet zazdrością, spoglądamy na zadbane osoby o promiennym, białym uśmiechu. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważną rolę odgrywa uśmiech w naszym życiu. Uśmiechając się wysyłamy sygnały innym, że cieszymy się każdą chwilą, jesteśmy zadowoleni, szczęśliwi, gotowi podjąć nowe wyzwania, otwarci na nowe kontakty. Białym uśmiechem przełamujemy bariery. Otoczenie odbiera nas jako osoby o pogodnym usposobieniu, a przez to wzbudzamy zaufanie.
Spośród czynników stanowiących o atrakcyjności uśmiechu biały kolor zębów odgrywa najważniejszą rolę poprawiając samopoczucie, stosunki międzyludzkie, a nawet ułatwiając zdobycie pracy.

Przebarwione zęby powodują, że uśmiechamy się rzadziej, zasłaniamy usta ręką, wstydzimy się, zamykamy w sobie.
Na szczęście istnieją profesjonalne metody, które pomogą nam przywrócić śnieżnobiały uśmiech, a przez to naszą pozytywną samoocenę oraz dobre samopoczucie. Zabieg wybielania zębów przeprowadzony przez lekarza stomatologa to najtańsza "operacja plastyczna", a co najważniejsze dostępna dla wszystkich.

Opalescence dostępny jest wyłącznie u lekarzy stomatologów, co gwarantuje bezpieczeństwo całego procesu wybielania zębów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl