Mały pacjent u stomatologa.

0

Mały pacjent u stomatologa.

Mali pacjenci to naprawdę szczególni klienci w gabinecie stomatologicznym. Tutaj ogromne znaczenie ma pierwsze wrażenie, często traktujemy dziecko jako  „małego dorosłego” i zapominamy o lęku małego człowieka przed nieznanym.

Szczególnie duże znaczenie ma pierwsza wizyta w gabinecie stomatologicznym ponieważ taka wizyta ma znaczenie nie tylko zdrowotne ale przede wszystkim edukacyjne. To właśnie pierwsza wizyta małego pacjenta kształtuje jego nastawienie do leczenia stomatologicznego, które niejednokrotnie pozostaje przez całe życie. Najważniejsze, aby maluch na początku poznał lekarza i cały personel, aby nabrać zaufania i zapewnić mu w przyszłości bezstresowe leczenie.

W ramach wizyty adaptacyjnej w gabinecie zaspokajamy ciekawość dziecka, możemy zademonstrować wyposażenie gabinetu oraz wyjaśnić jak prawidłowo dbać o zęby. Ponadto można pozwolić dziecku na zapoznanie się z całym gabinetem. Wyjaśnić do czego służą konkretne materiały stomatologiczne lub narzędzia.

Wizyty adaptacyjne powinny być krótkie, nie trwające więcej niż 20 minut. Kolejne wizyty w zależności od wieku dziecka mogą trwać od 30 minut dla dzieci w wieku do 4 lat do maksymalnie 1 godziny dla dzieci powyżej 10 roku życia. Warto na pierwszą wizytę umówić się, kiedy nie ma żadnego problemu u dziecka, bo wtedy mamy pewność, że wszystko będzie dla malucha bezbolesne i  będzie miało formę zabawy.

Za powodzenie pierwszej wizyty dużą odpowiedzialność ponosi również rodzić. To właśnie on jako najbardziej zaufana dla malucha osoba powinien zadbać o to, aby nie stwarzać wokół wizyty w gabinecie atmosfery przepełnionej niepokojem. Ważne aby dziecko wiedziało, że dentysta to osoba, która dba o to aby nasze zęby były białe i zdrowe.

Na koniec jeszcze jedna rada dla rodziców – Nigdy nie straszmy dziecka dentystą!

Te i wiele innych drobnych aspektów wpływa na powodzenie leczenia i adaptacje naszych małych pacjentów. Tutaj najważniejsze są relacje mały pacjent – lekarz. :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
ROZUMIEM
Sklep internetowy Shoper Premium