Do darmowej dostawy brakuje: 299.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Dezynfekcja a sezon grypowy… nie daj się pokonać chorobie.

Dezynfekcja a sezon grypowy… nie daj się pokonać chorobie.

Dezynfekcja a sezon grypowy… nie daj się pokonać chorobie.

Grypa to jedna z najczęściej występujących chorób zakaźnych na świecie. W Polsce szczyt zachorowań obserwuje się na przełomie lutego i marca, ale umownie sezon epidemiologiczny przypada już od września- października i trwa praktycznie cała zimę.Co warto wiedzieć o grypie, aby zareagować odpowiednio?

Grypa jest zakaźną chorobą, a jej wirus przenosi się drogą kropelkową. Do zarażenia dochodzi kiedy mamy kontakt z osobą chorą, ale musimy pamiętać, że wirus jest w stanie przetrwać wiele godzin poza organizmem, np. na klamkach, blatach, klawiaturach itp.

Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o odpowiednia higienę rąk i czystość przedmiotów z którymi mamy kontakt w pracy lub w domu.

Tutaj niezwykle przydatny jest Saiko Zid, który w bezpieczny i szybki (pierwsze działanie już w 15 sekund) sposób czyści i dezynfekuje powierzchnie zapobiegając roznoszeniu wirusów.

Chorzy bardzo często ignorują grypę, a objawy interpretują jako "zwykłe przeziębienie". Tym, co odróżnia grypę od infekcji jest szybki jej rozwój – w ciągu kilku godzin organizm słabnie, pojawia się również wysoka gorączka (38-40 stopni), dreszcze i brak apetytu. Często grypie towarzyszą również : ogólne rozbicie, bóle mięśni, stawów, a czasem też kaszel, katar i ból gardła. Duże grono pacjentów ma nadzieję na wyleczenie grypy antybiotykami, prosząc też o nie lekarzy. Tymczasem leki te są nieskuteczne przy chorobach wirusowych, lecząc jedynie infekcje bakteryjne. Lekarstwem na grypę jest wypoczynek, dużo snu, nawadnianie organizmu i opcjonalne stosowanie leków bez recepty dla uśmierzenia objawów.

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że każdego roku na grypę choruje od 330 milionów do ponad 1,5 miliarda ludzi, a przeszło 500 tysięcy umiera na skutek powikłań z nią związanych.

Grypa jest niebezpieczna zwłaszcza dla dzieci, które chorują na nią znacznie częściej niż osoby dorosłe. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się również seniorzy, wśród których stwierdza się najwięcej przypadków zgonów spowodowanych najpoważniejszym powikłaniem pogrypowym – zapaleniem mięśnia sercowego. Obserwuje się też nasilenie, nawrót lub ujawnienie arytmii serca oraz zaostrzenie niewydolności serca na skutek przebytej grypy. 

W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się także osoby cierpiące na schorzenia układu oddechowego, sercowo-naczyniowego oraz diabetycy.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium