Do darmowej dostawy brakuje: 399.00 zł

do kasy suma: 0,00 zł

Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

Biała dieta, czyli co powinniśmy jeść po wybielaniu zębów.

 

Wiosną i latem każdego roku widzimy większą sprzedaż artykułów do wybielania zębów oraz mamy więcej zapytań jak sprawić, aby nasz uśmiech był biały przez dłuższy czas.

Coraz częściej wśród pytań o produkty do wybielania zębów, pojawiają się pytania o to, co jeść w trakcie i po zabiegu wybielania zębów. Biała dieta, tak potocznie mówimy na sposób odżywiania w trakcie oraz po zabiegu wybielania zębów. Jest to bardzo ważny etap w drodze do uzyskania bielszego uśmiechu. 

Biała dieta wzmacnia efekt wybielania zębów i pozwala cieszyć się bielszym uśmiechem na dłużej i jest niezbędna w trakcie oraz po wybielaniu zębów przy użyciu profesjonalnych żeli wybielających o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru lub karbamidu. 

Jeżeli decydujemy się na zabieg wybielania zębów żelami wybielającymi u stomatologa, to bezwzględnie powinniśmy zastosować białą dietę. Już podczas zabiegu w gabinecie dentysta przekazuje szczegółowe informacje dotyczące pielęgnacji jamy ustnej oraz zalecenia w kwestii spożywania pokarmów i napoi po zabiegu wybielania zębów.

Dlaczego po użyciu profesjonalnych żeli wybielających należy stosować białą dietę? 

 

Ponieważ systemy wybielające używane w gabinetach stomatologicznych oparte są w większości na żelach wybielających, gdzie składnikiem aktywnym jest nadtlenek wodoru lub karbamidu o wysokim stężeniu. Profesjonalne żele usuwają przebarwienia wewnętrzne. Są to przebarwienia, które znajdują się pod szkliwem, na zębinie. Nadtlenek karbamidu lub wodoru przenika przez szkliwo i redukuje przebarwienia zębiny i zmienia kolor zębów na bielszy.

Wyjaśnijmy to bardziej obrazowo, żel wybielający powoduje wysuszanie zębów. Podczas wybielania zębów oraz kilka dni po zabiegu, zęby "chcą" się szybko nawodnić, i wtedy bardziej chłoną przebarwienia z wszystkich kolorowych pokarmów i napoi. Dlatego, aby uniknąć  przebarwień, biała dieta jest niezwykle ważna, aby zabiegu wybielania zębów się udał i dla podtrzymania lepszych efektów.

Produkty do wybielania zębów stosowane w domu, które Pacjent może zakupić w sklepie stomatologicznym lub w aptece i drogerii, nadtlenków nie zawierają lub posiadają ich śladową ilość. Mówimy tu o pastach, proszkach i żelach do wybielania. Po takim wybielaniu nie ma konieczności stosowania białej diety.

Jeśli wybielamy zęby w domu metodą nakładkową przy pomocy profesjonalnych żeli wybielających, po wcześniejszej konsultacji ze stomatologiem i  Pacjent aplikuje na zęby nakładki wypełnione żelem wybielającym przez kilka do kilkunastu dni to biała dieta powinna rozpocząć się od chwili pierwszej aplikacji żelu na zęby i trwać przez cały okres wybielania zębów, a następnie przez tyle kolejnych dni ile trwał zabieg. Jeżeli zatem aplikujemy żel na zęby przez 7 dni, to zaleca się przestrzegać białej diety przez 7 dni aplikacji i przez kolejne 7 dni po zakończeniu zabiegu wybielania zębów.

 

Co jeść po wybielaniu zębów?

Po wybielaniu zębów powinno się spożywać produkty "białe" czyli wszelkiego rodzaju nabiał, jasne mięsa i pieczywo, zupy, kremy z białych warzyw, makarony oraz ryż z jasnymi sosami. W białej diecie doskonale sprawdzają się banany, biały ser, woda, mleko oraz jogurty.

Nie powinniśmy jeść: czerwonych owoców i warzyw, potraw z przyprawami takimi jak curry, kurkuma czy czerwona papryka, musztardy, keczupu i  kakao. Unikajmy kawy, herbaty, czerwonego wina oraz kolorowych soków.

Do pielęgnacji jamy ustnej po zabiegu wybielania zębów powinniśmy stosować pasty i płukanki  w kolorze białym. Powinno się unikać past oraz płynów, które są barwione na kolor niebieski, zielony lub czerwony.

 

Jak długo powinna trwać biała dieta?

Czas trwania białej diety zależy od wybranej metody wybielania zębów. Jeżeli zabieg przeprowadzony jest podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym, wówczas zaleca się, aby biała dieta była przestrzegana minimum tydzień czasu od momentu przeprowadzenia zabiegu.

Biała dieta pozwala zwiększyć powodzenie zabiegu, uzyskać szybszy efekt bielszych zębów oraz cieszyć się efektami zabiegu przez dłuższy czas.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl